Drukowanki dla dziewczynki: Kolorowanki i wzory do druku dla małych artystek

Kolorowanki i wzory do druku – uczta dla oka

Drukowane kolorowanki i wzory dla dziewczynki to pozytywny sposób na spędzanie czasu. Oprócz dostarczania rozrywki, pozwalają doskonalić umiejętności manualne, koncentrację, kreatywność i wyobraźnię. Co więcej, po przemalowaniu mogą pełnić rolę ozdobną – można je powiesić na ścianie, wykorzystać jako tło w scrapbookingu, czy dodatek do prezentu.

1. Dlaczego drukowane kolorowanki to świetny pomysł

Drukowane kolorowanki i detale pobudzają wyobraźnię oraz rozwijają zdolności manualne i kreatywne dziecka. Te pozytywne strony drukowanek to tylko jeden z wielu powodów, dla których warto włączyć je do codziennego programu. Dostępne w sieci kolorowanki i wzory to często łatwe i proste malowanki dla dzieci w różnym wieku. Na uwagę zasługuje także fakt, że skoro drukowanki można pobrać i drukować w domu, to naprawdę nie kosztują wiele!

1. Rodzaje drukowanych kolorowanek i wzorów

Dzięki darmowej sieci internetowej, w łatwy sposób można znaleźć mnóstwo kolorowanek dla dzieci. Warto też pamiętać, że oprócz klasycznych „męskich” wzorów, jak Batman, Spiderman, samoloty, dla dziewczynek dostępne są księżniczki, kwiatki, wróżki, kokardy czy konie. Jeśli dziecko jest fanem zwierząt, to świetnym pomysłem są kolorowanki z pieskami, kotkami czy konikami. Dla starszych dziewczynek znakomitym wyborem są skomplikowane, bardziej złożone wzory, które wymagają więcej czasu i skupienia.

1. Jak wykorzystać kolorowanki i wzory

Drukowane kolorowanki i wzory można wykorzystać na wiele sposobów! Oprócz zabawy kolorem, dziecko może dorysowywać, kolorować według własnej wyobraźni, albo dodawać do rysunków elementy z innych kolorowanek. Kolorowanki można także wielokrotnie drukować, wykorzystując różne kolory i wersje. Z malowanych wzorów można tworzyć wyszukane ozdoby, np. koraliki z wycinanek, wstawki do albumów, lub kartki okolicznościowe.

1. Druki do kolorowania a styl życia

Najfajniejsze jest to, że drukowane kolorowanki i wzory można malować każdego dnia! Mogą stanowić świetne narzędzie do relaksu i odprężenia podczas codziennych zajęć. Dla niektórych wydają się być wręcz terapeutyczne – podobno kolorowanie rysunków łagodzi objawy stresu i lęku, a przede wszystkim poprawia samopoczucie i nastrój. Z pewnością po kolorowankach można poczuć się zrelaksowanym, szczególnie po trudnym dniu.

1. Podsumowanie

Drukowane kolorowanki i wzory dla dziewczynki to świetna zabawa dla każdego! Od wielu lat mariaż pomiędzy śmiertelnikami a papierem w postaci rysunków klasyfikowanych zgodnie z różnymi kryteriami – wzrosły ilościowo i jakościowo. Dzięki temu dzieci mogą rozwijać swoje zdolności i rozwijają swoją wyobraźnię, wspomagają swój rozwój intelektualny, a na dodatek – mają ogromną frajdę z malowania.

Artykuł powstał we współpracy z djgotuje.pl