Gry edukacyjne dla nauki matematyki

Gry Edukacyjne mogą być pomocne w nauce matematyki – oto, jakie warto wybrać!

Gry edukacyjne na komputerze czy na tablecie mogą połączyć przyjemne z pożytecznym. Mogą przede wszystkim pomóc w nauce matematyki. Takie gry nie tylko uczy grających matematyki, ale także dbają o kreatywność i refleks. W tym artykule przedstawimy, jakie gry edukacyjne warto wybrać aby bawiąc się z dziećmi, pomóc im w nauce matematyki!

1. Gry logiczne i matematyczne

Gry matematyczne, które wprowadzają do rozgrywki elementy zagadkowe, pobudzają chęć myślenia i sprawiają, że nauka staje się przyjemniejsza. Tego typu gry edukacyjne skupiają się na logicznym myśleniu i poprawiają umiejętności rachunkowe. Gry edukacyjne, takie jak Angry Birds związane są z liczeniem, a sama gra polega na celowaniu w cel i zdobywaniu punktów. Inne gry, takie jak Sudoku, skupiają się na logicznym myśleniu, problemy skoncentrowane są na układaniu cyfr zgodnie z regułami.

1. Gry z epoki

Kolejną kategorią gier edukacyjnych są te, które łączą historię z matematyką. Grając w takie gry, nie tylko poznajesz historię, ale również uczysz się matematycznych zasad. Do takich gier należy np. “Karthago” czy “Imperium Romanum”. Gracze zmierzą się w nich z wyborami politycznymi i decyzjami finansowymi.

1. Gry o rodzinie

Nauka matematyki może dotyczyć także życia codziennego. Gry, które skupiają się na życiu rodzinnym, takie jak np. gry wyścigowe czy “The Sims” rozwijają umiejętności matematyczne poprzez podejmowanie codziennych decyzji. Gracze uczą się jakie koszty trzeba ponieść w procesie budowy domu, jak wydawać pieniądze, jak dbać o sprzęt w domu i jak rozdzielić obowiązki.

1. Gry dedykowane dla starszych dzieci

Rozwój matematyczny i logiczny rośnie wraz z wiekiem. Gry edukacyjne muszą rozwinąć matematyczne zdolności dziecka oraz dać mu wyzwania, które odpowiadają jego wiekowi. Gry edukacyjne dla starszych dzieci, takie jak przykładowo “DragonBox Algebra 5+” pomagają w nauce algebry. Pobiły one już wiele rekordów, a ich działanie zostało docenione przez wiele szkół i nauczycieli.

1. Gry matematyczne w szkole

Wiele już zostało powiedziane o wprowadzaniu gier edukacyjnych do programu nauczania. Gry matematyczne to pomocna alternatywa dla klasycznej nauki. Gry edukacyjne pozwolą nauczycielowi na bardziej wszechstronne podejście do tematu i na wprowadzenie do lekcji różnorodnych metod nauki. Gry matematyczne to również sposób na zachęcenie dzieci do nauki. Lista gier, które można zastosować w klasie jest długa i począwszy od klas pierwszych aż do gimnazjum, jest wiele propozycji. Gry edukacyjne takie jak “Math Quest” są top liderami wśród nauczycieli matematyki.

Podsumowanie

Gry edukacyjne to świetna alternatywa dla klasycznej nauki. Warto jednak wybierać gry, które są przeznaczone dla określonej grupy wiekowej oraz takie, które będą rozwijać odpowiednie umiejętności. Dzięki różnorodnym propozycjom, każdy uczeń będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Gry edukacyjne, które łączą przyjemne z pożytecznym, będą niewątpliwie cieszyły się w przyszłości coraz większą popularnością.

Artykuł powstał we współpracy z karikori.pl