Najlepsze gry na platformę PC w 2023 roku

PC, czyli platforma komputerowa, to jedna z najbardziej popularnych i rozwijających się form rozgrywki w świecie gier wideo. W ciągu ostatniej dekady, pojawiło się wiele niezapomnianych tytułów na PC, które zapisały się w historii zabawy. I choć rok 2023 jeszcze się nie rozpoczął, to już wiemy, że będzie to czas, gdy świat gier na PC wejdzie na zupełnie nowy poziom. W tym artykule przedstawimy Wam listę najciekawszych i najbardziej oczekiwanych gier, które pojawią się na platformie PC w 2023 roku.

1. Cyberpunk 2077: Red Star

Cyberpunk 2077 to niewątpliwie jedna z najlepszych gier debiutanckich w historii gier wideo. Gra od studia CD Projekt Red zdobyła wiele nagród i zyskała rzeszę fanów na całym świecie. W 2023 roku pojawi się pierwszy rozszerzający tę grę dodatek – Cyberpunk 2077: Red Star, który przyniesie do gry zupełnie nowe przeciwników, lokalizacje i możliwości. Będzie to prawdziwa gratka dla fanów sci-fi i futurystycznej estetyki.

1. Dragon Age 4

Dragon Age to seria gier, która zawsze cieszyła się dużą popularnością na PC. Po kilku latach przerwy, w 2023 roku pojawi się czwarta odsłona cyklu. Dragon Age 4 przyniesie wiele nowości w mechanice rozgrywki, a także będzie kontynuacją ważnych wątków fabularnych z poprzednich części gry. Z całą pewnością będzie to jedna z najciekawszych gier RPG w 2023 roku.

1. Age of Empires IV

Age of Empires to kultowa seria gier strategicznych, która uczyniła historię jednym z głównych bohaterów w świecie gier wideo. Po kilkuletniej przerwie, w 2023 roku pojawi się czwarta odsłona gry – Age of Empires IV. Gra przybliży graczom kolejne epoki historii, w którą będą mogli wcielić się w rolę przywódcy jednej z wielkich cywilizacji. To świetna propozycja dla fanów gier strategicznych i miłośników historii.

1. Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VII to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier na całym świecie. Choć Rockstar Games nie podało żadnych oficjalnych informacji na jej temat, to spekulacje krążą już od dłuższego czasu. Na pewno będzie to gra, która zaskoczy wszystkich pod względem grafiki, mechaniki rozgrywki oraz fabuły. Grand Theft Auto VI ma szansę być jednym z najlepszych tytułów na PC w 2023 roku.

1. Starfield

Starfield to zupełnie nowa gra od Bethesda Game Studios, studia odpowiedzialnego za takie hity jak Fallout i The Elder Scrolls. Gra zabierze nas w podróż po kosmosie, gdzie będziemy mogli odkrywać nowe planety, spotykać obcych i zawierać sojusze. Starfield to pewny wybór dla fanów sci-fi i gier, które skupiają się na eksploracji.

Podsumowując, 2023 rok zapowiada się bardzo ciekawie dla fanów gier na PC. Już teraz wiadomo, że pojawią się tytuły, które zaskoczą nas pod każdym względem – od pięknej grafiki, przez wciągającą fabułę, po innowacyjne mechaniki rozgrywki. Wyżej wymienione gry to tylko niektóre z ponadczasowych i wysoce oczekiwanych tytułów, które z pewnością zagoszczą na dyskach naszych komputerów.

Artykuł powstał we współpracy z chmielnabb.pl