Najlepsze gry dla fanów komiksów i superbohaterów

Gry dla fanów komiksów i superbohaterów – jakie warto wypróbować?

Od Marvela po DC, komiksy i superbohaterowie stanowią niezwykle popularny temat zarówno w literaturze, jak i w filmach oraz grach. Nie zawsze jednak grając w gry oparte na tychże postaciach, mamy pewność, że dostajemy produkt odzwierciedlający same komiksy. Dlatego też przedstawiamy listę najlepszych gier dla fanów komiksów i superbohaterów, które na pewno zaspokoją potrzeby miłośników tych postaci.

1. Injustice 2

Ta gra została stworzona przez NetherRealm Studios, twórców Mortal Kombat oraz jej sequeli. Injustice 2 to bijatyka, która pozwala nam wcielić się w jednego z naszych ulubionych superbohaterów, jak np. Batmana, Supermana, Flasha czy Wonder Woman. Co wyróżnia tę grę spośród innych bijatyk, to fakt, że nasza postać może się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności i zbrojenia. Dodatkowo, historia gry jest bardzo interesująca i pochłaniająca – przedstawia świat, w którym Superman stał się tyranem.

1. Batman: Arkham Series

Ta seria gier, stworzona przez Rocksteady Studios, jest jedną z najbardziej wciągających w świecie gier. Gracze wcielają się w mrocznego rycerza, który walczy ze złoczyńcami i zbrodniami w Gotham City. Gra oferuje mnóstwo ciekawych elementów rozgrywki – od walki, po eksplorację miasta i rozwijanie postaci. Do tego dochodzi rozbudowana fabuła, ciekawie napisani złoczyńcy oraz świetna grafika. Jeśli jesteś fanem Batmana, to ta seria na pewno przypadnie Ci do gustu.

1. Spider-Man

Spider-Man to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci komiksowych, a w wersji gry, stworzonej przez Insomniac Games, także jedna z najbardziej udanych. Gracz wciela się w postać Petera Parkera, który oprócz walcząc z przestępcami i złoczyńcami w Nowym Jorku, musi stawić czoła życiowym kłopotom. Gra oferuje piękną grafikę, rozbudowaną fabułę oraz niesamowicie płynny gameplay. Co ciekawe, mamy możliwość wcielenia się także w postacie związane z uniwersum Spider-Mana, jak np. Mary Jane Watson czy Miles Morales.

1. X-Men Origins: Wolverine

Inną popularną postacią komiksów są X-Men, a przede wszystkim, ich najbardziej charakterystyczny przedstawiciel – Wolverine. Gra X-Men Origins: Wolverine, stworzona przez Raven Software, pozwala nam wejść w skórę właśnie tego bohatera. Rozgrywka opiera się przede wszystkim na walkach, ale także na eksploracji i rozwoju postaci. Gra potrafi oczarować wspaniałą historią i świetną grafiką, która oddaje klimat uniwersum X-Men.

1. LEGO Marvel Super Heroes

Dla fanów uniwersum Marvela, którzy szukają czegoś lżejszego i bardziej humorystycznego, warto zwrócić uwagę na grę LEGO Marvel Super Heroes. Gra oferuje mnóstwo przygód wraz z superbohaterami, jakich znamy z komiksów i filmów (celem jest uratowanie świata przed groźbą Magneto i Loki). Do tego dochodzi ciekawa fabuła, rozbudowane otoczenie oraz klasyczny humor, który znany jest z gier z serii LEGO.

Podsumowanie

Wybór gier związanych z komiksami i superbohaterami jest bardzo szeroki. Każdy fan tych postaci znajdzie coś dla siebie wśród opisanych w tym artykule gier. Od bijatyk, po gry akcji i przygodowe – każda z nich oferuje coś innego i ciekawego. Najważniejsze jest to, żeby poczuć się jak ulubiony bohater i cieszyć się grą.

Artykuł powstał we współpracy z inteligentpracujacy.pl