Uzależnienie od gier jest prawdziwe i może cię skrzywdzić

Gaming to obecnie wielki biznes. Jest tak wielu ludzi, którzy grają w gry w swoim wolnym czasie. Niektórzy ludzie są uzależnieni od gier wideo, a inni od innych rodzajów gier.

Nie mówię, że uzależnienie od gier jest czymś złym. Wręcz przeciwnie, może to być wspaniałe doświadczenie dla Ciebie, jeśli zarządzać nim dobrze.

Gry wideo są jak każde inne hobby. Niektórzy ludzie są pasjonatami sportu, muzyki, filmów i wielu innych rzeczy. Spędzają nad nimi tyle czasu i ciągle w nie grają.

Jednak nie jest to dobra rzecz, jeśli się od tego uzależnisz. Udowodniono, że uzależnienie od gier jest ogromnym problemem i jeśli jesteś od nich uzależniony, to będziesz miał wiele problemów.

Oto niektóre z powszechnych objawów uzależnienia od gier.

Twoje oceny pójdą w dół. Jeśli grasz w gry wideo przez długi okres czasu, wtedy będziesz brakować zajęć. Nie będziesz miał czasu na naukę. Twój nauczyciel będzie narzekał na ciebie.

Twoi przyjaciele będą się denerwować. Jeśli jesteś uzależniony od gier wideo, to stracisz przyjaźń. Trudno będzie ci się dogadać z przyjaciółmi.

Przegapisz ważne terminy. Będziesz musiał pójść na kompromis z nauką. Będziesz musiał robić dużo zadań domowych. Będziesz zmęczony i zestresowany.

Spóźnisz się na zajęcia. Jeśli jesteś częścią klasy, to będziesz musiał zostać do późna. Będziesz musiał opuścić szkołę.

Będziesz mieć wiele wahań nastroju. Jeśli jesteś uzależniony od gier wideo, wtedy będziesz miał wahania nastroju. Będziesz czuł się przygnębiony, zły, szczęśliwy i smutny.

Brak Ci koncentracji. Jeśli jesteś graczem, wtedy nie będziesz w stanie skoncentrować się na swojej pracy. Będziesz miał trudności z koncentracją na tej samej rzeczy przez dłuższy czas.

Będziesz drażliwy. Jeśli jesteś uzależniony od gier, wtedy będziesz rozdrażniony przez cały czas. Nie będziesz miał w ogóle cierpliwości.

Stracisz zainteresowanie życiem. Będziesz miał poczucie, że marnujesz swój czas. Nie będziesz miał motywacji. Stracisz zainteresowanie wszystkim.

Będziesz mieć bezsenność. Jeśli jesteś uzależniony od gier, to będziesz miał bezsenność. Będziesz miał bezsenne noce. Będziesz niespokojny i spięty przez cały czas.

Będziesz czuł się leniwy. Nie będziesz miał energii. Jeśli jesteś uzależniony od gier wideo, wtedy będziesz leniwy. Nie będziesz w stanie wykonywać swoich obowiązków.

Nie będziesz miał apetytu. Jeśli jesteś uzależniony od gier wideo, to będziesz jadł mniej. Będziesz pomijać posiłki.

Wnioski:

Jeśli jesteś uzależniony od gier, wtedy będziesz spędzać dużo czasu i pieniędzy na tym. Będziesz robić wiele złych rzeczy. Będziesz zaniedbywać swoją naukę i inne zajęcia.

Dlatego powinieneś przestać grać już teraz. Jeśli nie możesz go zatrzymać, to powinieneś uzyskać profesjonalną pomoc. Istnieje kilka ośrodków leczenia i