Najlepsze gry mobilne dla fanów gatunku platformowego

Gry platformowe to jeden z najstarszych gatunków w branży gier wideo, a ich popularność nie słabnie od lat. Dzisiaj już nie trzeba mieć specjalistycznej konsoli czy komputera, aby móc zagrać w swoją ulubioną grę platformową, bo wiele produkcji tego gatunku zostało przeniesionych na smartfony i tablety. W artykule przedstawiamy najlepsze gry mobilne dla fanów gatunku platformowego.

1. Rayman Adventures
Rayman Adventures to kolejna część popularnej serii platformówek, która zadebiutowała na konsolach ponad dwie dekady temu. W grze wcielasz się w postać smukłego, bezgłowego stworzenia o imieniu Rayman, którego zadaniem jest zbierać przedmioty i walczyć z wrogami. Cechą wyróżniającą Rayman Adventures jest niesamowita grafika, pięknie animowana i wciągająca fabuła, a to wszystko dostępne na urządzeniach mobilnych.

1. Badland
Badland to gra, której akcja rozgrywa się w uroczym, ale tajemniczym świecie, pełnym zagadek i niebezpieczeństw. Zawiera wiele poziomów o różnej trudności, a atmosfera gry jest bardzo specyficzna i wielokrotnie nagradzana. Gra polega na sterowaniu małym zwierzęciem, które porusza się po lasach i musi przechodzić kolejne etapy, unikając pułapek i wrogów.

1. Super Mario Run
Super Mario to legendarne postaci z gier wideo, którą pokochały miliony graczy na całym świecie. Po latach oczekiwań, gra zadebiutowała na urządzeniach mobilnych, a w niej Mario biegnie przed siebie, skacząc po przeszkodach i zbierając monety. Gra przypadnie do gustu zarówno starym wyjadaczom, jak i nowicjuszom, którzy chcą zasmakować kawalerii retro.

1. Rayman Jungle Run
Rayman Jungle Run to gra, która zdążyła zyskać status klasyki na urządzeniach mobilnych. W grze gracz steruje Raymanem, który przemierza różne poziomy, pokonując przeszkody, zbierając monety i atakując wrogów. Podobnie jak w Rayman Adventures, grafika i animacja są wspaniałe, ale Rayman Jungle Run to bardziej klasyczna platformówka, która zyskała ogromne grono fanów.

1. Sonic Dash
Sonic Dash to gra, w której gracz steruje postacią popularnego jeża Sonic, który biegnie wprost przed siebie, omijając przeszkody i zbierając pierścienie. Gra cieszy oko niesamowitą grafiką oraz niesamowitą akcją na ekranie, a postać Sonica z pewnością zadowoliło dzieci i dorosłych, którzy uwielbiają platformówki.

Jak widać, gry mobilne są pełne niesamowitych, wciągających platformówek, które przyciągną zaawansowanych graczy i początkujących fanów tego gatunku. Od klasycznych platformówek po nowoczesne, w pełni animowane produkcje zapewniające niezapomniane wrażenia. Oto lista najlepszych gier mobilnych dla fanów gatunku platformowego:
– Rayman Adventures
– Badland
– Super Mario Run
– Rayman Jungle Run
– Sonic Dash

Artykuł powstał we współpracy z motoinfosik.com.pl