Symulacja jazdy samochodem: Najlepsze gry symulacyjne dla miłośników motoryzacji

Współczesna technologia pozwala na realizowanie wielu marzeń. Jednym z nich jest podróżowanie po świecie samochodem, a to dzięki rozwijającej się branży gier symulacyjnych. Dzisiaj skupimy się na najlepszych tytułach dla miłośników motoryzacji.

1. Wirtualna rzeczywistość czy standardowa gra – co wybrać?
Pierwszym krokiem jest wybór tego, czy chcemy zanurzyć się w grze wirtualnej rzeczywistości, czy też pozostać przy klasycznym widoku z ekranu. Gry VR z pewnością zapewnią nam jeszcze większe wrażenia, ale są nieco droższe i wymagają specjalnego sprzętu.

1. Assetto Corsa – szybkość i realizm
Assetto Corsa to jedna z najlepszych gier symulacyjnych, gdy chodzi o realizm jazdy. Poza świetną fizyką, sercem gry są precyzyjnie odwzorowane trasy oraz modele samochodów. W grze możemy wsiąść za kierownicę nawet 100 różnych pojazdów, od prostych hatchbacków po supercar-y.

1. Forza Horizon 4 – niesamowita grafika i otwarty świat
Forza Horizon 4 to nieco bardziej casualowa gra, ale za to z ogromną dawką zabawy. Nie brakuje tu spektakularnych rajdów, speedrunów oraz tworzenia kustomowych aut. Gra oferuje też otwarty świat szkockiej prowincji, w której możemy w pełni się swobodnie przemieszczać, a to wszystko przy niesamowitej grafice.

1. Gran Turismo Sport – klasyka gatunku
Gran Turismo to seria, która zawsze kojarzyła się z niesamowitym realizmem jazdy. Gran Turismo Sport to naturalne rozwinięcie tej serii, z lekką nutą eSports. Gra oferuje deweloperów miejmy nadzieję, na jakieś kasowe bonusy.

1. Projekt Cars 2 – symulator dla wymagających
Projekt Cars 2 to świeższa pozycja na rynku tytułów symulacyjnych, ale z pewnością jedna z najbardziej zaawansowanych. Oferuje ona skomplikowane ustawienia pojazdów oraz pełne modyfikacje każdego elementu samochodu. Fani nieco bardziej zaawansowanej symulacji będą w siódmym niebie z grą projekt Cars 2.

Warto dodać, że powyższe tytuły to tylko kilka z wielu godnych polecenia. W zależności od zapotrzebowania możemy wybrać jeszcze czołowe tytuły, takie jak Dirt 4, WRC 8, czy nawet Need for Speed. Wielbiciele wyścigów i motoryzacji z całą pewnością nie będą mieć problemu z znalezieniem idealnej gry symulacyjnej dla siebie.

Artykuł powstał we współpracy z innowacyjnanaukaebiznesu.pl