Gry na podstawie faktów historycznych: Przeniesienie się w czasie

Gry na podstawie faktów historycznych: Przeniesienie się w czasie

Gry oparte na wydarzeniach historycznych zyskują coraz większą popularność. Dzięki nim nie tylko możemy się czegoś nauczyć, ale również przenieść się w czasie i przestrzeni. Warto przybliżyć kilka ciekawych propozycji, które umożliwią nam wirtualną podróż przez wieki.

1. Powrót do starożytności
Wiele gier przybliża nam życie i kulturę krajów starożytnych. Wśród nich znajdziemy np. Assassin’s Creed: Odyssey, które przenosi nas na greckie wyspy w czasach Peloponeskiej wojny. Gracz wciela się w postać najemnego zabójcy i odkrywa tajemnice mitologicznych bogów. Inna ciekawa propozycja to Rome: Total War, gdzie będziemy mogli stworzyć swoje imperium i zarządzać wojskami rzymskimi.

1. Średniowieczne przygody
Gry, które przenoszą nas do średniowiecza, często opierają się na faktach historycznych i kulturze tamtego okresu. Na uwagę zasługuje np. The Witcher 3, która przenosi nas do korony Czerwonej Pustyni, gdzie będziemy musieli zmierzyć się z przeciwnikami takimi jak smoki i wampiry. Inną ciekawą propozycją są gry z serii Assassin’s Creed osadzone w średniowiecznej Europie.

1. Wojenne rekonstrukcje
Jeśli interesują nas gry o tematyce wojennej, warto zwrócić uwagę na produkcje, które opierają się na faktach historycznych. Jedną z takich propozycji jest Company of Heroes 2 – gra strategiczna umożliwiająca zarządzanie armią podczas bitew II wojny światowej. Inną ciekawą propozycją jest Battlefield 1, gdzie gracz przenosi się na pola bitwy I wojny światowej.

1. Kultura i sztuka
Nie brakuje również gier, które pozwolą nam bliżej poznać sztukę i kulturę z różnych epok historycznych. Jedną z takich propozycji jest Assassin’s Creed 2, który osadzony jest we Włoszech w czasach renesansu. Gracz wciela się w postać Ezio Auditore da Firenze i odkrywa tajemnice sztuki, kultury i polityki ówczesnej Italii.

1. Symulacje historyczne
Symulacje historyczne pozwalają nam na bliższe poznanie rzeczywistości danego okresu historycznego. Przykładem takiej gry jest Europa Universalis IV, która symuluje wydarzenia i politykę europejską w czasie renesansu i wczesnego nowożytności. Gracz będzie miał okazję stworzyć własną potęgę polityczną i zarządzać jej losami.

Podsumowując, gry na podstawie faktów historycznych pozwalają nam na wirtualną podróż przez wieki i przestrzenie. Dzięki nim możemy nauczyć się czegoś nowego, oraz wcielić się w postaci z różnych epok. Warto zwrócić uwagę na ciekawe propozycje, które rozszerzą nasze horyzonty i pozwolą nam na wirtualne spotkanie z historią.

Artykuł powstał we współpracy z hilfeneo.pl