Xbox One Game Sharing – Jak udostępniać gry i grać online ze znajomymi

Istnieją dwa główne sposoby grania w gry na Xbox One i jest to korzystanie z samej konsoli, a gry są pobierane bezpośrednio do konsoli. Drugą opcją jest korzystanie z aplikacji Xbox Live dla systemu Windows i Android.

Istnieje również inna opcja grania w ulubione gry online ze znajomymi, którą jest Xbox One Game Sharing. Jest ona znana również jako aplikacja Xbox Live. Jeśli szukasz świetnego sposobu na granie w gry online, to jesteś we właściwym miejscu.

Tutaj omówimy procedurę korzystania z aplikacji Xbox Live na oknach i urządzeniach z systemem Android.

Aplikacja Xbox Live dla systemu Windows

Po pierwsze, pobierz aplikację Xbox Live z Microsoft Store. Po zakończeniu pobierania zainstaluj ją i otwórz. Po tym zostaniesz poproszony o zalogowanie się za pomocą swojego konta Microsoft.

Możesz podłączyć konsolę Xbox One do urządzenia poprzez menu konsoli. Następnie wybierz ‘Home’, ‘All Games’ i ‘Online’.

Gdy znajdziesz się na karcie ‘Online’, zobaczysz listę swoich znajomych, którzy są połączeni z Xbox Live.

Teraz możesz grać w dowolne gry online ze swoimi znajomymi.

Aplikacja Xbox Live dla systemu Android

Możesz również pobrać i zainstalować aplikację Xbox Live ze sklepu Google Play. Po tym, będziesz musiał utworzyć konto Microsoft.

Możesz też wykonać te same kroki, co w przypadku wersji windowsowej. Najpierw podłącz konsolę Xbox One do urządzenia z Androidem. Następnie przejdź do zakładki “Dom”, zakładki “Wszystkie gry” i zakładki “Online”.

Wnioski:

Jeśli szukasz zabawnego sposobu na granie w gry online, to jesteś we właściwym miejscu. Możesz grać w każdą ze swoich ulubionych gier z przyjaciółmi lub nawet dołączyć do partii gier. Możesz również sprawdzić inne funkcje konsoli Xbox One, takie jak aplikacja TV, aplikacja Skype, aplikacja YouTube i wiele innych.