Gry dla fanów klasycznych filmów: Powrót do ikonicznych historii

Gry dla fanów klasycznych filmów: Powrót do ikonicznych historii

Zawsze marzyłeś o tym, by samemu wcielić się w bohatera Twojego ulubionego filmu? Masz ochotę powrócić do klimatu klasycznych obrazów i odbyć swoją przygodę? Nic prostszego! Rynek gier wideo oferuje wiele produkcji dla fanów kultowych filmów. Oto niektóre z nich.

Pawilon X (The X-Files: Resist or Serve)

Jeśli jesteś wielkim fanem przygód detektywów Foxa Muldera i Dany Scully, to na pewno pokochasz Pawilon X. To produkcja inspirowana kultowym serialem telewizyjnym. Gra pozwala graczowi na wcielenie się w jednego z bohaterów i przeprowadzenie własnego śledztwa paranormalnych zjawisk. Rozgrywka utrzymana jest w klimacie mrocznego thrillera, a zadania potrafią być skomplikowane i wymagające uważności.

Indiana Jones and the Fate of Atlantis

Indiana Jones to postać, która zagościła w sercach wielu kinomanów. Odpowiedzią na ich potrzeby okazała się gra Indiana Jones and the Fate of Atlantis. Zadaniem gracza jest wcielenie się w archeologa, który wyrusza na poszukiwanie mitycznego miasta Atlantydy. Gra nawiązuje do najlepszych tradycji serii filmowej i oferuje wiele emocjonujących przygód.

Star Wars Jedi Knight

Star Wars to kultowa saga, która na zawsze zrobiła karierę w kinie. Cały świat obserwował losy bohaterów z zainteresowaniem. Dzięki grze Star Wars Jedi Knight możesz teraz stanąć po stronie światła lub – jak Darth Vader – przejść na ciemną stronę mocy. Rozgrywka oparta jest na akcjach z filmu i pozwala w unikalny sposób przeżyć niezapomniane chwile z kosmicznej sagi.

Back to the Future: The Game

Kto nie marzył kiedyś o tym, by samemu mieć DeLoreana z filmu Powrót do przyszłości? W grze Back to the Future: The Game masz taką możliwość! Produkcja ta stanowi kontynuację historii z filmów i pozwala graczowi na odkrycie kolejnych przygód Marty’ego McFlya i Doktora Browna. Rozgrywka odbywa się w pięciu wersjach czasowych i pozwala na zmianę drogi fabularnej.

Aliens: Colonial Marines

Kultowy obraz Aliens z 1986 roku to jeden z największych hitów kina science-fiction. W grze Aliens: Colonial Marines wcielasz się w zwykłego marines i przeciwstawiasz się przeważającej sile obcego. Gra ta jest doskonałym symulatorem walki z kosmitami i pozwala na doświadczenie napięcia oraz emocji, które towarzyszą walkom z nieznajomymi, zagrażającymi ludzkości obcymi.

Podsumowanie

Gry inspirowane klasycznymi filmami to doskonały sposób na odbycie własnej przygody. Pozwolą Ci one na wcielenie się w ulubionych bohaterów i przeprowadzenie własnych śledztw, działań zbrojnych czy wędrówek po świecie kina. Ich producenci starają się, aby ich projekty jak najwierniej oddawały klimat klasycznych filmów, byś mógł zawsze powrócić do tych dobrych, starych czasów.

Artykuł powstał we współpracy z www.oszibarack.pl