Gry na PC, które powinieneś zagrać w 2023 roku

Gry na PC, które warto zagrać w 2023 roku

2023 rok zapowiada się niezwykle obiecująco pod względem nowych wydań gier na PC. Fani różnych gatunków będą mieć gdzie wybierać. Oto lista tytułów, na które powinniśmy zwrócić uwagę:

1. Gry akcji

Gry akcji to gatunek, który cieszy się dużą popularnością wśród graczy. W 2023 roku nie zabraknie pozycji, które będą true delight dla amatorów dynamicznej rozgrywki i widowiskowych efektów wizualnych. Warto tu zwrócić uwagę na:

– “Hogwarts Legacy” – gra akcji, osadzona w uniwersum Harry’ego Pottera. Gracz wciela się w ucznia szkoły czarodziejstwa – Hogwart. To interesująca propozycja dla fanów serii książek i filmów.

– “Dying Light 2” – kontynuacja znakomitej gry o zombie, która pozwoli graczom na eksplorowanie miast, walkę z nieumarłymi i odkrywanie tajemnic świata po epidemii.

1. Gry RPG

Gry RPG to gatunek cieszący się stałym gronem fanów. W 2023 roku sytuacja na rynku gier RPG się nie zmieni. Fani przygód, epickich historii i rozbudowanych postaci będą mieli w czym wybierać. Oto kilka pozycji, które z całą pewnością warto śledzić:

– “Starfield” – gra RPG osadzona w kosmicznym uniwersum, będąca nowym dziełem studia Bethesda. Gracz wciela się w kosmicznego podróżnika, który przemierza kosmiczne układy planetarne, odwiedzając obce cywilizacje i odkrywając groźne sekrety.

– “Elden Ring” – gra RPG stworzona przez japońską firmę FromSoftware. Produkcja łączy cechy poprzednich gier firmy z opowieścią fantasy autorstwa George’a R.R. Martina. Ta niezwykła kombinacja pozwoli graczom na wcielenie się w postaċ pielgrzyma, który przemierza mnóstwo żyżnych światów pełnych ciemnych zagadek i niebezpieczeństw.

1. Gry strategiczne

Gry strategiczne to gatunek cieszący się coraz większą popularnością w Polsce. W 2023 roku pojawią się nowe pozycje, które przyciągną zarówno nowych graczy, jak i weteranów gatunku. Oto kilka tytułów odznaczających się oryginalnym podejściem do tematu strategii:

– “Age of Empires IV” – czwarta odsłona legendarnej serii strategicznych. Gra oferuje wiele nowych funkcji, które czynią rozgrywkę bardziej atrakcyjną niż kiedykolwiek wcześniej. Gracz przenosi się w czasie do epoki średniowiecza i staje na czele jednej z wielu nacji, które walczyły o supremację w tej części świata.

– “Evil Genius 2” – sequel jednej z ulubionych gier fanów strategii. W tej grze gracz wciela się w złego geniusza, który planuje podbój świata. Produkcja odznacza się humorystycznym podejściem do tematu, niebanalnymi funkcjami i ciekawym designem.

1. Gry sportowe

Gry sportowe to gatunek, który niecierpliwie wyczekują fani różnych dyscyplin. W 2023 roku pojawią się nowe tytuły, które oddadzą atmosferę stadionów i emocje związane z rywalizacją sportową. Poniżej przedstawiamy dyscypliny, na które warto zwrócić uwagę:

– “FIFA 24” – kolejna odsłona bestsellerowej serii piłkarskiej. Gracz będzie miał okazję zagrać w rozgrywkach narodowych i klubowych, w których weźmie udział jedna z najsłynniejszych drużyn piłkarskich.

– “NBA 2K24” – kolejna odsłona z jednej z najpopularniejszych koszykarskich serii. Gracz staje na czele jednej z drużyn NBA i uczestniczy w ciekawych rozgrywkach, w których kreatywność i umiejętność podejmowania decyzji decyduje o zwycięstwie.

1. Gry symulacyjne

Gry symulacyjne to gatunek cieszący się coraz większą popularnością wśród graczy. W 2023 roku pojawią się nowe tytuły, które pozwolą graczom poczuć się jak prawdziwi operatorzy różnego rodzaju maszyn oraz pojazdów. Oto kilka tytułów, które warto wziąć pod uwagę:

– “Microsoft Flight Simulator 2023” – kolejna odsłona świetnej gry, w której gracz wciela się w pilota samolotu i obsługuje go w czasie rzeczywistym. Gra oferuje ulepszoną grafikę i całe spektrum nowych samolotów oraz lotnisk, które można zwiedzać.

– “Cook, Serve, Delicious! 4??” – kolejna odsłona popularnej serii, w której gracz wciela się w szefa kuchni. Produkcja oferuje wiele ciekawych pomysłów, a sama rozgrywka odznacza się dynamizmem, oryginalnym podejściem do tematu oraz przemyślanym designem.

Podsumowanie

W 2023 roku gracze będą mieli bardzo dużo do wyboru. Oprócz wyżej wymienionych tytułów, pojawią się również nowe produkcje, które z pewnością przyciągną uwagę wielu miłośników gier na PC. Warto zwracać uwagę na wszelkie nowości i śledzić informacje z branży – może któryś z tytułów okaże się naszym nowym faworytem?

Artykuł powstał we współpracy z www.zloty-potok.pl