Najbardziej ekscytujące gry wyścigowe

Gry wyścigowe od zawsze stanowiły popularny gatunek wśród graczy. W dzisiejszych czasach nie brakuje ich na rynku i każdy może znaleźć coś dla siebie. Dziś przyjrzymy się najbardziej ekscytującym tytułom w tej kategorii.

1. Gry symulacyjne:
Gry wyścigowe to nie tylko adrenalina, ale też rzucają wyzwanie graczom, którzy chcą poznać jak najwięcej o mechanice samochodów oraz strategiach wyścigowych. Gry symulacyjne są idealnym przykładem takiej kategorii, w której musimy zwrócić uwagę na każdy detal, by osiągnąć sukces. Do najbardziej popularnych gier symulacyjnych można zaliczyć serię Gran Turismo, Forza Motorsport oraz Assetto Corsa.

1. Gry arcade:
Gry arcade to przede wszystkim zabawa i czysta adrenalina. W tego typu grach nie zwracamy uwagi na realistyczność, a jedynie na to, by przejść do kolejnego poziomu i uzyskać jak najwięcej punktów. Gry arcade to świetne rozwiązanie na chwile relaksu i zabawy z przyjaciółmi. W tej kategorii bardzo popularne są m.in.Need for Speed, Mario Kart, czy jak również Burnout.

1. Gry na wyciągnięcie ręki:
W dzisiejszych czasach wszyscy mamy dostęp do smartfonów, a co za tym idzie i do gier na urządzenia mobilne. Na rynku znajdziemy mnóstwo gier wyścigowych, które dostępne są do pobrania za darmo. Co więcej, w niektórych z nich można grać zarówno offline jak i online oraz walczyć z innymi graczami. Ciekawostką jest np. wyścigowy Minecraft.

1. Gry z otwartym światem:
W grach z otwartym światem przede wszystkim chodzi o to, by mieć wolność działania. Gracz może podróżować po całym świecie, wybierać samochody, którymi będzie się ścigał, a także poprawiać je, by stały się bardziej wydajne. Do najpopularniejszych należą serii takie, jak Need for Speed, Forza Horizon czy The Crew.

1. Gry z elementami RPG:
Gry wyścigowe z elementami RPG to gatunek, który łączy dwie zupełnie różne kategorie. Gracz może tutaj rozwijać swoją postać wyścigowca i dokonywać zmian w swoim samochodzie. W grze tym typu ilość dostępnych tras nie jest ważna, gdyż głównym celem jest walka o tytuł najlepszego kierowcy lub zespołu. Do najpopularniejszych gier z elementami RPG zaliczmy m.in. serię DiRT, F1 2019 czy Project CARS.

Podsumowując, rynek gier wyścigowych na której liczne produkcje są przeznaczone dla różnych grup wiekowych i poziomów zaawansowania. Każdy gracz może znaleźć coś dla siebie i spędzić miło czas przy niejednej grze wyścigowej.

Artykuł powstał we współpracy z aranzacja-wnetrz.org.pl