Wzmocnienie sygnału bezprzewodowego Internetu dla domu

Bezprzewodowy internet jest trendem w tych dniach. Prędkość Internetu nie jest tak szybka jak w przeszłości, ale nadal jest znacznie lepsza niż sieć przewodowa. Istnieją jednak pewne problemy, z którymi borykają się użytkownicy korzystający z sieci bezprzewodowej.

Pierwszym problemem jest niska prędkość połączenia. Jeśli masz dobre połączenie z Internetem to nie ma problemu, ale jeśli nie dostajesz dobrej prędkości to musisz wykonać kilka podstawowych kroków, aby zwiększyć sygnał bezprzewodowy.

Drugim problemem jest niestabilna sieć. Jeśli sieć jest niestabilna, to można zobaczyć, że internet spada często. Ten problem występuje, gdy sygnały internetowe są coraz wpływ na czynniki zewnętrzne.

Trzecim problemem jest słaba siła sygnału. Bezprzewodowy router, który został zainstalowany w domu nie będzie wystarczająco silny, aby dostarczyć internet do każdego zakątka domu.

Tak więc, w tym artykule, mam zamiar wyjaśnić niektóre z podstawowych sposobów, aby poprawić sygnał bezprzewodowy.

Wykonaj następujące kroki:

1) Upewnij się, że Twój dom znajduje się na otwartej przestrzeni. Jest to najważniejszy krok, ponieważ jeśli twój dom znajduje się w zakrytym obszarze, wtedy dostaniesz mniej lub nie ma poprawy.

2) Upewnij się, że Twój dom jest blisko okna. Jeśli masz okno to upewnij się, że router bezprzewodowy jest umieszczony w pobliżu okna.

3) Upewnij się, że Twój dom jest wolny od rury wodnej, klimatyzacji i wszelkiego rodzaju hałasu.

4) Upewnij się, że router jest podłączony do przełącznika sieciowego. Jeśli router nie jest podłączony do przełącznika sieciowego, to nie będzie możliwe uzyskanie stabilnego połączenia bezprzewodowego.

5) Trzymaj router z dala od ściany i trzymaj go w odpowiednim miejscu. Jeśli router jest umieszczony zbyt blisko ściany, wtedy będzie tworzyć więcej zakłóceń.

6) Upewnij się, że zmieniłeś hasło do routera. Jeśli nie zmienisz hasła, to będzie bardzo trudne, aby internet szybciej.

7) Upewnij się, że masz jasny widok na router. Jeśli router jest umieszczony za zasłoną to nie będzie w stanie zobaczyć bezprzewodowy router.

8) Jeśli siła sygnału jest bardzo niska, to trzeba sprawdzić odległość między routerem a komputerem. Jeśli odległość jest mniejsza to będzie znacznie łatwiejsze dla routera, aby zapewnić internet do komputera.

9) Możesz także zainstalować bezprzewodowy wzmacniacz w domu, aby bezprzewodowy internet działał. Repeater jest w zasadzie urządzenie, które zwiększy zasięg sygnałów bezprzewodowych.

10) Możesz również spróbować użyć anteny. Antena pomoże wysłać sygnał bezprzewodowy z routera w dużym stopniu.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post. Dzielę się z Tobą kilkoma prostymi wskazówkami, aby zwiększyć sygnał bezprzewodowy.